Reklama

Reklama

Do kutnowskiego szpitala dotarł nowoczesny sprzęt za 3 miliony zł! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 29 paź 2021 08:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten sprzęt z pewnością odegra dużą rolę w leczeniu pacjentów z całego powiatu. Dziś do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego trafił nowoczesny tomograf.

Reklama

Sprzęt przyjechał w nocy transportem z obstawą pilota. Został ustawiony na specjalnie przygotowanej ławie fundamentowej. 

Pod koniec stycznia premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zakupie 19 nowoczesnych tomografów komputerowych dla polskich szpitali. Jeden z nich trafił dziś włąśnie do kutnowskiego szpitala.

Sprzęt został przekazany przez Agencję Rezerw Materiałowych. To tomograf Siemens Healthcare gmbh Somatom go. TOP 128 warstwowy, wart aż 3 miliony złotych.

- Nowoczesny, wielofunkcyjny tomograf komputerowy wspomoże leczenie w kutnowskiej placówce. Do tej pory szpital nie posiadał takiego sprzętu. Korzystając z usług firmy prywatnej i ponosząc przy tym duże koszty związane z obsługą tomografu. Warto podkreślić, że zarówno Starostwo Powiatowe w Kutnie, jak i szpital, nie poniosą żadnych kosztów związanych z zakupem tego sprzętu – mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

Szpital planuje zorganizować w przyszłym tygodniu konferencję prasową w tej sprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)