Koniec marzeń o awansie

Koniec marzeń o awansie  - Zdjęcie główne

WydarzeniaReprezentacja Polski przegrała z Austrią (2:4) w meczu rozegranym dzisiaj na stadionie miejskim w Kutnie, w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet. Ta porażka oznacza dla polek koniec marzeń o awansie. – Nie mieliśmy zbyt wielkich szans na awans. Warunkiem, aby tego dokonać było dzisiejsze zwycięstwo nad Austrią i liczenie na dobre rozstrzygnięcia w innych meczach. To dawało szansę zajęcia trzeciego miejsca w grupie i walkę barażach. Ten mecz sprawił mi jednak zawód, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie brakło zaangażowania i walki. – skomentował spotkanie, trener reprezentacji Polski, Jan Stępczak. Austriaczki rozstrzygnęły losy tego meczu, praktycznie już w pierwszej połowie, którą wygrały 3:0. Polki odpowiedziały dopiero w 58 minucie za sprawą trafienia Agnieszki Wińczo. W 73 minucie ich rywalki podwyższyły jednak na 4:2 (gol Niny Burger) i było pewne, że podopieczne Jana Stępczaka tego meczu nie wygrają. W 89 minucie polki zmniejszyły rozmiary porażki do 2:4, a gola zdobyła Marta Stobba. Mecz, który komentował Jerzy Papiewski, obejrzało około 800 osób. Polska – Austria 2:4 gole: Polska: Agnieszka Wińczo – 58, Marta Stobna – 89. Austria: Marion Grodner – 6, Nina Aigner – 26, Nina Burger – 39, 73.