Reklama

Reklama

Kutno - miasto wspaniałych serc. Mieszkańcy znów pomagają uchodźcom i chcą robić to nadal [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 7 mar 2022 21:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uchodźcy uciekający z Ukrainy przed wojną kolejny raz przejechali przez kutnowską stację kolejową. Na pociąg czekała liczna grupa kutnian, która dała im m.in. wodę i żywność.

Reklama

To sceny, które już na stałe wpisały się w wieczorny krajobraz peronów kutnowskiej stacji. Mieszkańcy naszego miasta przychodzą tam, by przekazać uchodźcom najpotrzebniejsze rzeczy.

- Wiem co wielu z tych ludzi przeżyło. Pracuję z Ukrainką, której rodzina uciekła z kraju w weekend. Opowiadała, że strzały i wybuchy było słuchać kilkaset metrów od ich domu. Zabrali ze sobą tylko podstawowe rzeczy i ruszyli do Polski. W tych pociągach są ludzie, którzy pewnie też wzięli ze sobą tylko to, co niezbędne. Dlatego każdy powinien pomagać im tak, jak potrafi najlepiej – mówiła nam dziś jedna z kobieta.

Dzisiejszego wieczora do uchodźców jadących dwoma pociągami trafiło kilkadziesiąt paczek, woda, żywność i coś dla najmłodszych. Pamiętano też o zwierzętach i dla nich również przyniesiono karmę. Składy przejeżdżały przez Kutno około godz. 22.

- Jeżeli ktoś z pomagających dostarczy rzeczy w postaci: soczki, woda, kanapki, zabawki - jestem w stanie podjechać, zabrać i dostarczyć dane produkty w każdym przyjeżdżającym pociągu, gdzie są osoby potrzebujące. Pozdrawiam. Myślę, że kutnianie otworzą swoje serca i pomogą - zachęcała w mediach społecznościowych Pani Monika Baranowska, która koordynuje pomoc osobom uciekającym przed wojną.

Wszystkie osoby, które przychodzą na peron by rozdawać uchodźcom paczki są niezwykle otwarte. Wśród nich znajdują się siostry zakonne. Nie brakuje najmłodszych i tych nieco starszych. 

Jedna z kobiet poprosiła nas, by nie robić jej zdjęć bo – jak stwierdziła – robi to z dobroci serca i nie potrzeba jej rozgłosu. W krótkiej rozmowie powiedzieliśmy jej, że jedyną zaletą tej nienormalnej sytuacji, która ma obecnie miejsce jest to, że ludzie się jednoczą i razem pomagają.

- Dokładnie. I dzięki temu wypływają takie osoby jak Pani Monika i inni dobrzy ludzie, którzy ciągną za sobą innych – odpowiedziała nam.

W pomoc angażują się osoby prywatne i kutnowskie firmy: Terma, Gambit, Agro, Hurt-Pap, Polfarmex, Mariolli, Piekarnia i Cukiernia Ozdowscy i Biuromax.

Akcje będą kontynuowane codziennie. Kutnianie odwiedzają dworzec około godziny 17:30 i przed godziną 22. Chcesz włączyć się w pomoc? Szczegóły są na bieżąco podawane na facebooku W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)