Reklama

Reklama

Ministerstwo zajmie się budową wiaduktu na Grunwaldzkiej w Kutnie? Raczej nie...

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: facebook Rafał Weber&archiwum/poglądowe

Ministerstwo zajmie się budową wiaduktu na Grunwaldzkiej w Kutnie? Raczej nie... - Zdjęcie główne

Kutnowska posłanka pytała ministerstwo infrastruktury o budowę wiaduktu na Grunwaldzkiej | foto facebook Rafał Weber&archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kwietniu informowaliśmy o piśmie kutnowskiej posłanki Pauliny Matysiak skierowanym do ministerstwa infrastruktury. Parlamentarzystka poruszała w nim temat budowy wiaduktu łączącego ulicę Grunwaldzką z Drogą Krajową nr 92. Po długich tygodniach oczekiwania na stronie sejmowej w końcu pojawiła się odpowiedź resortu.

Reklama

- Mając na uwadze poprawę warunków komunikacyjnych dla kutnian zatrudnionych w dzielnicy przemysłowej Sklęczki, Urząd Miasta Kutno opracował koncepcję budowy wiaduktu drogowego, który miałby być usytuowany nad linią kolejową E-20 – pisała w interpelacji Paulina Matysiak.

Posłanka - podobnie jak wielu mieszkańców Kutna – zauważała, że obecnie dojazd w okolice strefy ekonomicznej jest dość problematyczny i czasochłonny.

- Z uwagi na trwające remonty dróg oraz linii kolejowej, a także zamknięty przejazd kolejowy na drodze w kierunku dzielnicy Sklęczki, osoby dojeżdżające tam do pracy są zmuszone do kilkukilometrowych objazdów oraz do długiego oczekiwania w korkach – zaznaczała Matysiak.

W związku z tym skierowała do resortu kilka pytań m.in. o to, czy i kiedy budowa ruszy, jaki będzie jej koszt, czy o efekty przeprowadzonej inwestycji. Więcej o interpelacji P. Matysiak pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Pismo posłanki na stronie sejmowej pojawiło się 23 kwietnia. Na odpowiedź musieliśmy trochę poczekać – konkretnie do 16 lipca.

Z pisma sekretarza stanu w ministerstwie można wywnioskować, że resort infrastruktury raczej nie kwapi się do realizacji tej inwestycji.

Na wstępie Rafał Weber pisze, że inicjatorem tego przedsięwzięcia były władze samorządowe, tj. Miasto Kutno,

- Tym samym resort infrastruktury nie posiada informacji w zakresie pytań zawartych w przedmiotowej interpelacji – pisze Weber.

Dodał, że w latach 2016 - 2017, na wniosek Prezydenta Miasta Kutna, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadziła jedynie postępowanie dotyczące zaakceptowania jednego z przedłożonych wariantów przebiegu ww. wiaduktu oraz zaopiniowania koncepcji jego budowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy