MKS Kutno - Mień Lipno 3:2 (1:1)

MKS Kutno - Mień Lipno 3:2 (1:1) - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno wygrał w meczu sparingowym z czwartoligową Mienią Lipno 3:2 (1:1).Bramki dla "żółto-niebieskich" zdobyli Bartosz Kaczor (36), Mariusz Jakubowski (60) i Rafał Jankowski (75).Galeria ze sparingu >>Odpoczątku spotkania inicjatywę przejęli podopieczni Pawła Ślęzaka,którzy szybko narzucili swój styl gry rywalowi. Szczególnie aktywnibyli dwaj nowi gracze "miejskich" - Tomasz Czajkowski i RafałJankowski, którzy siali postrach w defensywie czwartoligowca z Lipna.

W11. minucie ładny rajd na prawej flance przeprowadził Czajkowski, podałdo Jankowskiego, lecz ten spudłował z pięciu metrów. Chwilę potem"Jankoś" stworzył sobie kolejną dogodną sytuację bramkową, lecz pięknąinterwencją popisał się bramkarz przyjezdnych.

Po dwóchkwadransach gry MKS stworzył sobie kolejne dwie sytuacje, lecz strzałyRafała Kubiaka i Michała Pilarskiego były minimalnie niecelne. Gdywydawało się, że gospodarze zdobędą gola, na prowadzenie wyszlipiłkarze Mieni. W 35. minucie kutnowska obrona popełniła pierwszy błąd,a na listę strzelców wpisał się niekryty M. Pawłowski, który strzałem zbliska pokonał Michała Sokołowicza.

Odpowiedź kutnian byłabłyskawiczna i już sześćdziesiąt sekund później mieliśmy remis. Rzutwolny z okolic pola karnego wykonywał Krystian Bolimowski, piłkatrafiła do Rafała Jankowskiego, a ten trafił w poprzeczkę. Na szczęściepiłka upadła tuż pod nogi Bartosza Kaczora, który z najbliższejodległości wepchnął futbolówkę do siatki.

W drugich czterdziestupięciu minutach tempo spotkania lekko spadło, lecz nadal przewagę mieli"emkaesiacy". W 60. minucie ładną wrzutką z lewego skrzydła popisał sięAndrzej Grzegorek, który dograł do Mariusza Jakubowskiego, a tenstrzałem w długi róg zdobył bramkę na 2:1.

Kwadrans późniejakcję Andrzeja Grzegorka skopiował wprowadzony wcześniej GracjanSobczak, lecz Rafał Jankowski będąc w dogodnej sytuacji uderzył nadpoprzeczką. W 75. minucie "Jankoś" miał czwartą stuprocentową okazję itym razem trafił do siatki po indywidualnej akcji w polu karnym Mieni.Był to trzeci gol byłego piłkarza Elany Toruń w piątym sparingu"miejskich".

Sześć minut przed końcem spotkania "zabójczą"kontrę przeprowadzili przyjezdni. Jeden z napastników Mieni oddał silnystrzał z narożnika pola karnego, Mateusz Wojtczak za lekko sparowałpiłkę w bok, a ta trafiła do niekrytego M. Trejdera, który z bliskadopełnił formalności.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i "żółto-niebiescy" odnieśli pierwsze zwycięstwo w przedsezonowych sparingach.

0:1 M. Pawłowski 35 min
1:1 Bartosz Kaczor 36 min
2:1 Mariusz Jakubowski 60 min
3:1 Rafał Jankowski 75 min
3:2 M. Trejder 84 min

MKS Kutno: Sokołowicz(78 Wojtczak) - Kaczor (50 Grzegorek), Dopierała, Bartczak (58Sobczak), Znyk (75 Pokorski), Czajkowski, Kubiak, Bolimowski, Pilarski- Jankowski, Rosiak (54 Jakubowski)