MKS Kutno - Tur Turek 1:2 (0:0)

MKS Kutno - Tur Turek 1:2 (0:0) - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno przegrał z drugoligowym Turem Turek 1:2 (0:0) w przedsezonowym meczu kontrolnym.MKS Kutno przegrał z drugoligowym Turem Turek 1:2 (0:0) w przedsezonowym meczu kontrolnym.Jedyną bramkę dla "żółto-niebieskich" zdobył w 79. minucie Michał Pilarski.Galeria ze sparingu >>Wsobotnim spotkaniu trener Paweł Ślęzak nie mógł skorzystać z usługpięciu podstawowych zawodników, którzy biorą udział w MP w beachsoccerze. Mowa o Michale Rosiaku, Krystianie Bolimowskim, AndrzejuGrzegorku, Łukaszu Znyku i Pawle Ocetku.

W składzie"żółto-niebieskich" pojawiło się za to aż siedmiu testowanych graczy -Marcin Dopierała (ŁKS Łódź), Krzysztof Suliński (Mień Lipno), SebastianUrbanek (Mień Lipno), Tomasz Cichosz (wychowanek Wisły Płock), RafałKubiak (Concordia Piotrków), Marcin Zimoń (Górnik Polkowice) i RafałJankowski (Elana Toruń).

Od początku spotkania oba zespoływalczyły o środek pola, co zaowocowało wieloma faulami i dość ostrągrą. Po kwadransie gry zarysowała się lekka przewaga "miejskich",którzy często zagrażali bramce Tura.

W 20. minucie MariuszJakubowski znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, jednak zamiaststrzelać na bramkę, "Mario" zdecydował się na podanie do SylwestraPłachety i akcja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Dwie minutypóźniej powinno być 1:0 dla MKS. Sylwester Płacheta urwał się obrońcomi wyszedł oko w oko z bramkarzem. Niestety "Silvinho" nie zachowałzimnej krwi i jego strzał "podcinką" obronił Sławomir Janicki.

Gościestarali się kontratakować i wyjść na prowadzenie, lecz bardzo dobrzespisywała się kutnowska obrona, w której wystąpiło aż 3 testowanychpiłkarzy.

W drugiej części gry role odwróciły się i to piłkarze Tura mieli zdecydowaną przewagę, którą udokumentowali dwoma trafieniami. W53. minucie testowany Sebastian Urbanek nie upilnował na lewym skrzydleIgora Witczaka, a ten bez najmniejszych kłopotów umieścił futbolówkę wsiatce. Siedem minut później jeden z gości potężnym strzałem zza pola karnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

MKSpierwszą groźną akcję w drugiej połowie przeprowadził dopiero w 65.minucie. Rafał Kubiak ładnym podaniem obsłużył Rafała Jankowskiego,jednak ten minimalnie przestrzelił. Gdy wydawało się, że MKS "wróci dogry", gola zdobyli przyjezdni. W 72. minucie piłkę na prawej flanceotrzymał Piotr Skokowski, w "dziecinny" sposób minął Bartosza Kaczora istrzałem z ostrego kąta pokonał Michała Sokołowicza.

Kutnianiepodrażnieni takim przebiegiem wydarzeń, wreszcie przeszli do ofensywy.Szczególnie aktywny był testowany Rafał Kubiak, który imponowałsposobem rozgrywania piłki oraz przeglądem pola. W 76 minucie RafałJankowski po podaniu Rafała Kubiaka był bliski zdobycia kontaktowejbramki, lecz jego strzał przeleciał centymetry obok słupka. To co nieudało się testowanemu Jankowskiemu, udało się Michałowi Pilarskiemu. W 79. minucie Marcin Zimoń wyekspediował futbolówkę w pole karne Tura, a tam nogę dołożył "Szpila" i mieliśmy 1:2.

Ostatniedziesięć minut spotkania należało do "miejskich", którzy niemalże niewychodzili z połowy przyjezdnych. W 85. minucie Sylwester Płachetaprzedryblował czterech obrońców z Turka, lecz jego strzał zostałzablokowany. Chwilę później szczęścia próbował znów Rafał Jankowski,lecz wynik nie uległ już zmianie i MKS przegrał z Turem Turek 1:2.

-Dziś mimo porażki jestem zadowolony ze sparingu. Graliśmy w strasznymupale, ale staraliśmy się dotrzymywać kroku Turowi Turek, który jest winnym etapie przygotowań do sezonu, niż nasza drużyna. Ponadtodzisiejszy mecz był bardzo dobrym sprawdzianem dla testowanych graczy.- powiedział po meczu trener MKS, Paweł Ślęzak.

0:1 Igor Witczak 53 min.
0:2 Piotr Skokowski 72 min.
1:2 Michał Pilarski 79 min.

MKS Kutno: Sokołowicz - Dopierała, Kaczor, Suliński, Urbanek (55 Panek) - Cichosz(72 Piotr Michalski), Jakubowski (46 Pilarski), Kubiak, Jonczyk (46Zimoń) - Płacheta, Jankowski

Tur Turek: Janicki (30Sabela, 60 Brzuśkiewicz) - Grabowski (46 Stawiński), Imbiorowicz,Kiczyński (46 Wodnicki), Derbich (70 Gościniak) - Bieniek (46Skokowski), Pruchnik (75 Laszkiewicz), Dudka (80 Ekiert), Ostalczyk (46Lipiński, 68 Bednarczyk) - Cichos (46 Witczak), Zublewicz (46 Ewruje).