Reklama

Reklama

Moc podziękowań i gratulacji w KDK. Kutnowskie hospicjum niesie pomoc już od 25 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Cwierćwiecze swojej działalności obchodziło wczoraj stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie. W sali widowiskowej KDK odbyła się uroczystość dedykowana wszystkim tym, którzy przez minione 25 lat nieśli bezinteresowne wsparcie chorym w ostatnich tygodniach ich życia.

Reklama

Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie jest jedyną organizacją na terenie Kutna, która od wielu lat sprawuje bezpośrednią opiekę nad osobami chorymi i ich rodzinami w najtrudniejszym okresie choroby nowotworowej, świadcząc pomoc w formie opieki medycznej, psychologicznej i duchowej.

Stowarzyszenie świętuje z poślizgiem spowodowanym pandemią, ponieważ faktycznie zostało powołane na zebraniu założycielskim w dniu 19 września 1995 roku, czyli już 26 lat temu. Od czerwca 2019 roku siedziba hospicjum mieści się przy ul. Jastrzębiej. Tam dostępnych jest 15 łóżek dla obłożnie chorych.

Na wczorajszy jubileusz przybyli m.in. pracownicy i wolontariusze hospicjum, darczyńcy, duchowni, a także przedstawiciele samorządów z Kutna i powiatu kutnowskiego. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Przychodzisz tu na chwilę, zostajesz na zawsze". Anioły nie ludzie, czyli kutnowskie hospicjum od kuchni

Uroczystość poprowadziła prezes Hospicjum Kutnowskiego, Wiesława Sobczyk, która w swoim przemówieniu przypomniała historię stowarzyszenia, opowiedziała o najbliższych planach jego rozwoju oraz podziękowała wszystkim członkom hospicjum za trud włożony w codzienną pomoc chorym. 

 Warto wspomnieć, że 17 sierpnia kutnowscy radni zdecydowali o przyznaniu Stowarzyszeniu Hospicjum Kutnowskie Nagrody Miasta Kutno w wysokości 25 tys. zł za wybitne zasługi dla miasta w dziedzinie ochrony zdrowia.

Do niedawna stowarzyszenie utrzymywało się ze środków własnych, m. in. z aukcji charytatywnych, Od 1 lipca placówka objęta została kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia, o czym pisaliśmy W TYM MIEJSCU

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)