Reklama

Reklama

Pomoc medyczna w święta Bożego Narodzenia. Gdzie otrzymasz ją w Kutnie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Pomoc medyczna w święta Bożego Narodzenia. Gdzie otrzymasz ją w Kutnie?  - Zdjęcie główne

Pomoc medyczna w święta Bożego Narodzenia. Gdzie otrzymasz ją w Kutnie? | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Niestety, niespodziewane problemy zdrowotne bardzo często mogą popsuć tę świąteczną aurę. Sprawdź, gdzie w najbliższe dni znajdziesz pomoc lekarską w Kutnie i okolicach.

Reklama

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna 

W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia mamy prawo udać się po pomoc medyczną do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nocna i świąteczna pomoc medyczna jest przedłużeniem pracy lekarza POZ – pomoc jest udzielana w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy. Dyżurujący lekarz udziela porad: w poradni, telefonicznie lub w przypadkach medycznie uzasadnionych – w domu pacjenta.

Dla mieszkańców powiatu kutnowskiego świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizuje Kutnowski Szpital Samorządowy. Numer telefonu: 24 3880371.

W całym województwie łódzkim znajduje się 28 takich punktów. Ich pełny wykaz znajdziesz na stronie internetowej łódzkiego NFZ.

Gdzie jeszcze szukać pomocy?

  • pogotowie i numer alarmowy – jeśli masz objawy sugerujące bezpośrednie zagrożenie życia, dzwoń pod numer 999 lub 112
  • szpitalny oddział ratunkowy (SOR) i izba przyjęć – tu zgłoś się, gdy zagrożone jest Twoje życie lub zdrowie
  • teleplatforma pierwszego kontaktu – tu znajdziesz podstawową pomoc medyczną wieczorami i w nocy (od poniedziałku do piątku, między godzinami 18.00 a 8.00 rano oraz w weekendy i święta), wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnisz formularz online
  • Telefoniczna Informacja Pacjenta - pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę uzyskasz wszelkie, niezbędne informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Konsultanci podpowiedzą również, jak skontaktować się ze szpitalem czy punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Święta za granicą 

Wyjeżdżając na święta za granicę warto mieć ze sobą kartę EKUZ - Europejską Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki EKUZ w nagłych przypadkach możemy skorzystać z pomocy medycznej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).

Osoba posiadająca EKUZ ma prawo do świadczeń zdrowotnych niezbędnych z medycznego punktu widzenia w trakcie tymczasowego pobytu w danym kraju. O zakresie świadczeń decyduje lekarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy