Puchar Polski dla Medyka

Puchar Polski dla Medyka  - Zdjęcie główne

WydarzeniaMedyk PoloMarket Konin sięgnął poPuchar Polski, pokonując w meczu finałowym Unię Racibórz 4:3 (podogrywce). Spotkanie zostało rozegrane na stadionie miejskim wKutnie.Pierwszy gol padł w 21 minucie, za sprawą trafienia NataliCzernielewskiej z Medyka. W doliczonym czasie gry w pierwszejpołowie, Anna Gawrońska podwyższyła na 2:0, jednak chwilępóźniej „Unitki” zdobyły kontaktowego gola. W 55minucie indywidualną akcję przeprowadziła Sznurowska,doprowadzając do remisu i taki wynik utrzymał się do końcaregulaminowego czasu gry. W dogrywce około 200 kibicówzebranych na trybunach stadionu miejskiego obejrzało jeszcze trzygole, wszystkie padły w końcówce pierwszej częścidogrywki. W 102 minucie Magda Matejko wyprowadziła na prowadzenieMedyka, drużyna z Raciborza wyrównała 60 sekund później,a za chwilę ostatnią i decydującą bramkę na 4:3 dla zespołu zKonina strzeliła Gawrońska. Po meczu nastąpiło uhonorowaniefinalistek Pucharu Polski.Medyk PoloMarket Konin – UniaRacibórz 4:3 (2:2), dogrywka: 2:1. Gole: Medyk: Czernielewska– 21, Anna Gawrońska – 45+1, 104, Matejko – 102. Unia: Surma –45+2, Sznurowska – 55, Wiśniewska – 103.