Reklama

Reklama

Radny Marciniak odpowiada na wykluczenie go z klubu: "Nie można mną sterować"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Radny Marciniak odpowiada na wykluczenie go z klubu: "Nie można mną sterować" - Zdjęcie główne

Tomasz Marciniak odpowiada na wykluczenie go z klubu | foto archiwum/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś Artur Gierula i Wojciech Ziółkowski poinformowali, że wiceprzewodniczący rady powiatu Tomasz Marciniak zostaje wykluczony z Klubu Radnych Rady Powiatu Koalicji Obywatelskiej. Teraz głos w tej sprawie zabiera główny zainteresowany.

Reklama

O konferencji prasowej Artura Gieruli i Wojciecha Ziółkowskiego pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Przed chwilą otrzymaliśmy odpowiedź  Tomasza Marciniaka Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego.

Poniżej pełna treść stanowiska Tomasza Marciniaka.

W związku z górnolotnym oświadczeniem Radnego Artura Gieruli o wykluczeniu mnie z klubu radnych uprzejmie informuję, że nie jestem i nigdy nie byłem „marionetką”, którą można sterować i Pan Radny Gierula nie będzie mi narzucał swojego zdania oraz swoich poglądów w celu dążenia do swoich niespełnionych ambicji „politycznych”.

Będąc radnym  powiatowym zawsze kieruję się dobrem powiatu i realizacji zadań w zakresie realizacji budżetu, a nie interesem „politycznym” Pana Radnego Gieruli. Pan Radny Gierula zapatrzył się zapewne na Pana Radnego Debicha i uległ „modzie” wykluczania członków z klubu. To jest dla nich „niebezpieczna zabawa” , ponieważ niebawem może się okazać, że zostaną sami , a w  dwóch  klubu nie utworzą.

Jeśli przynależność do klubu radnych ma ograniczać myślenie i możliwość podejmowania właściwych decyzji w zakresie realizacji budżetu powiatu, to lepiej być niezależnym radnym i podejmować słuszne decyzje, niż członkiem klubu  radnych bojkotującego słuszne dla powiatu decyzje ze względów „politycznych”.

Co do głosowań absolutoryjnych i budżetowych, kierowałem się właściwym wykonaniem budżetu, a nie jak Pan Radny Gierula „grą polityczną”. Natomiast jeśli chodzi o przytoczone w oświadczeniu głosowanie nad podwyżkami za wychowawstwo  dla nauczycieli, to głosowałem oczywiście za, ale stawkami przysługującymi, a nie za 500 złotych zaproponowanym przez Radnego Gierulę, który doskonale wiedział, że nie dysponujemy takimi środkami w budżecie i podał wniosek pod głosowanie wyłącznie pod „publiczkę”. To  typowe „polityczne” zagranie Pana Radnego.

Odnośnie poruszanego tematu wyborców, to proponuję Panu Radnemu Gieruli, żeby zajął się „swoimi wyborcami”, którzy pokazali mu gdzie jest jego miejsce w wyborach parlamentarnych. Czasem przerost ambicji nad możliwościami szkodzi.

Zawsze uważałem i  nadal uważam , że „polityka” zaczyna się w parlamencie, a w powiecie, czy gminie mamy samorząd i powinniśmy dbać o nasze „Małe Ojczyzny”, bez względu na poglądy i przynależność polityczną.

 

                                                     Z wyrazami szacunku

                       Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego

                                                         Tomasz Marciniak

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy