Reklama

Reklama

Radny Marciniak odpowiada na wykluczenie go z klubu: "Nie można mną sterować"

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 15:17
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Radny Marciniak odpowiada na wykluczenie go z klubu: "Nie można mną sterować" - Zdjęcie główne

Tomasz Marciniak odpowiada na wykluczenie go z klubu | foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś Artur Gierula i Wojciech Ziółkowski poinformowali, że wiceprzewodniczący rady powiatu Tomasz Marciniak zostaje wykluczony z Klubu Radnych Rady Powiatu Koalicji Obywatelskiej. Teraz głos w tej sprawie zabiera główny zainteresowany.

Reklama

O konferencji prasowej Artura Gieruli i Wojciecha Ziółkowskiego pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Przed chwilą otrzymaliśmy odpowiedź  Tomasza Marciniaka Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego.

Poniżej pełna treść stanowiska Tomasza Marciniaka.

W związku z górnolotnym oświadczeniem Radnego Artura Gieruli o wykluczeniu mnie z klubu radnych uprzejmie informuję, że nie jestem i nigdy nie byłem „marionetką”, którą można sterować i Pan Radny Gierula nie będzie mi narzucał swojego zdania oraz swoich poglądów w celu dążenia do swoich niespełnionych ambicji „politycznych”.

Będąc radnym  powiatowym zawsze kieruję się dobrem powiatu i realizacji zadań w zakresie realizacji budżetu, a nie interesem „politycznym” Pana Radnego Gieruli. Pan Radny Gierula zapatrzył się zapewne na Pana Radnego Debicha i uległ „modzie” wykluczania członków z klubu. To jest dla nich „niebezpieczna zabawa” , ponieważ niebawem może się okazać, że zostaną sami , a w  dwóch  klubu nie utworzą.

Jeśli przynależność do klubu radnych ma ograniczać myślenie i możliwość podejmowania właściwych decyzji w zakresie realizacji budżetu powiatu, to lepiej być niezależnym radnym i podejmować słuszne decyzje, niż członkiem klubu  radnych bojkotującego słuszne dla powiatu decyzje ze względów „politycznych”.

Co do głosowań absolutoryjnych i budżetowych, kierowałem się właściwym wykonaniem budżetu, a nie jak Pan Radny Gierula „grą polityczną”. Natomiast jeśli chodzi o przytoczone w oświadczeniu głosowanie nad podwyżkami za wychowawstwo  dla nauczycieli, to głosowałem oczywiście za, ale stawkami przysługującymi, a nie za 500 złotych zaproponowanym przez Radnego Gierulę, który doskonale wiedział, że nie dysponujemy takimi środkami w budżecie i podał wniosek pod głosowanie wyłącznie pod „publiczkę”. To  typowe „polityczne” zagranie Pana Radnego.

Odnośnie poruszanego tematu wyborców, to proponuję Panu Radnemu Gieruli, żeby zajął się „swoimi wyborcami”, którzy pokazali mu gdzie jest jego miejsce w wyborach parlamentarnych. Czasem przerost ambicji nad możliwościami szkodzi.

Zawsze uważałem i  nadal uważam , że „polityka” zaczyna się w parlamencie, a w powiecie, czy gminie mamy samorząd i powinniśmy dbać o nasze „Małe Ojczyzny”, bez względu na poglądy i przynależność polityczną.

 

                                                     Z wyrazami szacunku

                       Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego

                                                         Tomasz Marciniak

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)
 • rok temu | ocena +5 / -0

  ogladacz

  marciniak wyrasta na lidera , a pawlaki , gierule, debichy do widzenia , ale sie porobiło, zakrecił nimi niexle

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Elo

  Heheh i pajace zaorane, debich już pokazał co potrafi będąc starostą.... Brawo! Człowiek który ma mózg i potrafi go używać.....

  • rok temu | ocena +4 / -0

   lok

   Przeciez debich to cienias , nie istnieje juz , trup z szafy

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Plat Fus

  To w parlamencie już nie liczy się interes Polski, tylko polityka ? Co na to Joński?

  • rok temu | ocena +4 / -0

   kolo

   Tomasz czas zmienic jonskiego i typ osłów osłanki na nowych, sa słabi i próźni

 • rok temu | ocena +9 / -3

  Zzzzzz

  Bardzo madre slowa. Panie Marciniak jest Pan dobrym czlowiekem z klasą I zasadami. Wladza sie bywa...czlowiekiem sie zostaje ;) powodzenia

 • rok temu | ocena +7 / -0

  Magda M

  Koalicja Obywatelska się rozpada.

 • rok temu | ocena +0 / -8

  Monia.

  Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić... Rozwiń

 • rok temu | ocena +0 / -7

  Monika

  Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić... Rozwiń