Remis i porażka MKS

Remis i porażka MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno zremisował w meczu sparingowym z Concordią Piotrków 4:4 (2:0).Dwie bramki dla MKS zdobył Michał Rosiak, a po jednej dołożyli Tomasz Czajkowski i Rafał Jankowski.Galeria ze sparingu >>Odpoczątku spotkania przewagę mieli goście, którzy zdominowali środekpola i często zagrażali bramce strzeżonej przez Michała Sokołowicza.MKS ograniczał się do kontr, a w ofensywie najwięcej "mieszali" TomaszCzajkowski i Rafał Jankowski.

Gdy wydawało się, że pierwszapołowa spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, Tomasz Czajkowskipo indywidualnej akcji został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym isędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Michał Rosiak i pewnymstrzałem skierował futbolówkę do siatki. Concordia nie ocknęła sięjeszcze po stracie bramki, a było już 2:0. W 45. minucie kolejnąjedenastkę po faulu na "Czaji" wykorzystał Michał Rosiak.

Wdrugiej odsłonie meczu trener przyjezdnych, Sławomir Majak wprowadziłna boisko nowych jedenastu zawodników, co jak się później okazało byłokluczowe dla widowiska.

Po godzinie gry "żółto-niebiescy"prowadzili już trzema bramkami, a w roli głównej wystąpił ponownieTomasz Czajkowski, który po indywidualnej akcji na prawym skrzydlezwiódł dwóch rywali i potężnym strzałem o poprzeczkę zdobył swoją drugąbramkę w drugim sparingu MKS.

Osiem minut później znów znać osobie dał Tomek Czajkowski. Były piłkarz Górnika Łęczyca tym razemzaliczył asystę przy trafieniu Rafała Jankowskiego, który w wyjściowymskładzie zastąpił nieobecnego Sylwestra Płachety.

Od tej pory,przez najbliższe dwadzieścia minut, drużyna Pawła Ślęzaka dała "popis"nieporadności. W ciągu trzynastu minut "żółto-niebiescy" dali wbićsobie cztery bramki i wyrwać pewne zwycięstwo. Niemożliwe? A jednak.Duży wpływ na końcowy wynik miał na pewno fakt, iż w drugiej połowieConcordia grała w zupełnie odmienionym i "świeżym" fizycznie składzie,podczas gdy trener Ślęzak przeprowadził tylko dwie zmiany i kutnowscygracze w końcówce meczu "oddychali rękawami".

W 72. minucieMariusz Zaor minął dwóch obrońców MKS i strzałem po ziemi pokonałbramkarza. Cztery minuty później nieudaną pułapkę ofsajdową zastawilikutnowscy obrońcy i Mariusz Zaor będąc sam na sam pokonał MichałaSokołowicza.

W 77. minucie bardzo ładnym strzałem zza polakarnego popisał się Rafał Jankowski i wydawać się mogło, że"żółto-niebiescy" wrócą do gry. Nic z tych rzeczy. Dwie minuty późniejniezdecydowanie Michała Sokołowicza wykorzystał Łukasz Raczyński, którygłową skierował piłkę do siatki.

Pięć minut przed końcemspotkania, kompletnie rozbici takim obrotem sprawy "miejscy", straciliczwartą bramkę, a jej autorem był Daniel Jabłecki. Do końca spotkaniawynik nie uległ już zmianie i MKS zremisował z Concordią 4:4, mimo, iżdo 70. minuty prowadził różnicą czterech trafień.

4:4 Daniel Jabłecki 85 min

MKS Kutno: 1Sokołowicz - 4 Kaczor (65 min - 15 Majchrzak), 17 Dopierała, 3Bartczak, 20 Znyk - 19 Czajkowski, 7 Jakubowski, 10 Bolimowski, 16Grzegorek - 11 Jankowski, 6 Rosiak (60 min - 8 Piotr Michalski)

Concordia (I połowa): 12Rudak - 21 Kukułka, 10 Rączka, 6 Rolak, 8 Komar - 11 Juszkiewicz, 2Moliński, 16 Jakóbiak, 3 Balcerek - 20 Rachubiński, 14 Wójcicki

***

Rezerwy MKS Kutno przegrały w swoim pierwszym sparingu aż 2:6 z czwartoligowym Okęciem Warszawa.

Bramki dla MKS zdobyli Mariusz Jaśkiewicz i Michał Michalski.