- Do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu od wieków przybywają pielgrzymi ze swoimi intencjami. Warto podkreślić, że jest to jedno z czterech sanktuariów w diecezji łowickiej. Głogowieckie stacje Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego powstały w latach 80. z inicjatywy ugrupowań solidarnościowych z całej Polski. Tutaj w 1983 r. mszę świętą celebrował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Regiony Solidarności z całej Polski przyjeżdżały do Głogowca, aby się modlić w intencji ojczyzny - informuje biuro poselskie Tadeusza Woźniaka.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez kustosza sanktuarium, ks. Piotra Kalisiaka. Po mszy odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego.
Była to szczególna uroczystość dla "Solidarności", która w czasie stanu wojennego przyjeżdżała właśnie do Głogowca, aby się modlić. W tym roku stawiło się wiele delegacji i pielgrzymów z różnych powiatów województwa łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Wśród uczestników nie zabrakło pocztów sztandarowych na czele ze sztandarem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność województwa łódzkiego.
- Wydarzenie jest związane z patriotyzmem i miejscem, w którym szczególnie się wspomina i pamięta o Solidarności lat 80. ubiegłego wieku. Data nabożeństwa przypadła w pierwszą rocznicę ataku Rosji na Ukrainę, dlatego została dodana intencja pokoju na świecie, a w nabożeństwie aktywnie brali udział Ukraińcy - dodaje biuro poselskie T. Woźniaka.
W Głogowcu od dawna gromadzą się wierni, aby w różnych intencjach modlić się przed cudownym obliczem Maryi ukoronowanym w 1975 roku koronami Papieża Pawła VI przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.
- W czasach, w których zmagamy się z przeróżnymi zagrożeniami, Plenerowa Droga Krzyżowa Narodu Polskiego jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji ojczyzny i zachować pamięć o Solidarności oraz o wartościach patriotycznych - podsumowują uczestnicy uroczystości.
Info: Biuro Poselskie T. Woźniaka
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.