Trzecia liga dla MKS-u !!

Trzecia liga dla MKS-u !! - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno wygrał na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków 3:1 (2:0) i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans do "nowej" III ligi!Bramki dla "Miejskich" zdobyli Sylwester Płacheta (43), Paweł Ocetek (45+2) i Michał Rosiak (70).Piłkarze z Kutna pojechali do Strykowa mając przed sobą tylko jeden cel - wygrać i tym samym awansować klasę wyżej. Jak się później okazało nasi piłkarze wykonali zadanie wzorowo, choć wcale nie było tak łatwo.

Początkowe minuty spotkania piłkarze obu drużyn przeznaczyli na wzajemne badanie sił. Po kwadransie gry zarysowała się optyczna przewaga gości, lecz nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe. W 26. minucie niespodziewanie na prowadzenie mogli wyjść miejscowi, jednak w sytuacji sam na sam Michał Sokołowicz popisał się bardzo dobrą interwencją ratując tym samym MKS od utraty gola. Chwilę później kolejne dwie groźne akcje przeprowadzili podopieczni Rafała Wnuka i zepchnęli kutnian do defensywy.

W 43. minucie fatalnie zachował się jeden z obrońców Zjednoczonych, który zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna - rzut karny dla MKS. Do piłki umieszczonej na jedenastym metrze podszedł Sylwester Płacheta i pewnym strzałem w dolny róg bramki zaskoczył bezradnego goalkeepera miejscowych. Gospodarze nie zdążyli jeszcze ochłonąć po straconym golu, a "Żółto-Niebiescy" prowadzili już 2:0! Bardzo dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Krystian Bolimowski, który zagrał do Pawła Ocetka, a ten precyzyjnym strzałem głową umieścił futbolówkę w okienku. Stadiony świata!

Druga połowa rozpoczęła się bardzo pechowo dla gospodarzy, bowiem w 50. minucie jeden z napastników trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Sokołowicza. Kto wie jak mogłyby potoczyć się losy tego spotkania, gdyby piłka znalazła drogę do siatki...

Kolejne minuty nie przyniosły wielu sytuacji bramkowych, a kibice oglądali twardy mecz, w którym sędzia Robert Falcenloben miał masę roboty, raz po raz odgwizdując faule. W 63. minucie Sylwester Płacheta zdobył swoją drugą bramkę, jednak gol nie został uznany, bowiem chwilę wcześniej sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną.

To co nie udało się Płachecie, udało się Michałowi Rosiakowi. W 70. minucie Sylwester Płacheta popisał się ładnym rajdem lewą flanką, podał do Mariusza Jakubowskiego, a ten wyłożył piłkę Michałowi Rosiakowi, który z bliska pokonał bramkarza rywali. Był to 34. gol naszego super-snajpera, któremu brakuje tylko jednego trafienia, by wyrównać rekord strzelecki IV ligi łódzkiej należący do ... Grzegorza Piechny!

Kutnianie po zdobyciu trzeciej bramki zaczęli szanować piłkę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Niestety nasi gracze nie ustrzegli się błędu i w 83. minucie po zagraniu ręką w polu karnym, sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny na honorową bramkę dla Zjednoczonych zamienił Tomasz Lenart.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i "Żółto-Niebiescy" po ciężkim meczu wygrali 3:1 i zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

- Dziś przyjechaliśmy do Strykowa po zwycięstwo i cel osiągnęliśmy. Mecz był bardzo ciężki, ale zmobilizowaliśmy się i zasłużenie wygraliśmy. Niektórzy kibice zapomnieli, że chłopaki od dwóch lat grają pod olbrzymią presją związaną z awansem najpierw do czwartej, a teraz trzeciej ligi. Każdy wymagał od nas samych zwycięstw i cudów, mimo, iż byliśmy w tym sezonie beniaminkiem. Ja się bardzo cieszę z awansu, ponieważ jest to wielki sukces, na który pracowaliśmy od dawna - powiedział po meczu Paweł Ślęzak, trener MKS Kutno.

Zjednoczeni Stryków - MKS Kutno 1:3 (0:2)
0:1 Sylwester Płacheta 43 min. (karny)
0:2 Paweł Ocetek 45+2 min.
0:3 Michał Rosiak 70 min.
1:3 Tomasz Lenart 83 min.

Żółte kartki (MKS): Ocetek, Jakubowski
Sędzia: Robert Felcenloben

MKS Kutno: Sokołowicz - Ocetek, Puścian (58 Panek), Bartczak, Znyk - Pilarski (63 Jonczyk), Jakubowski, Bolimowski, Grzegorek (63 Piotr Michalski) - Płacheta (88 Szadkowski), Rosiak