Trzy bramki MKS

Trzy bramki MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno pewnie pokonał Mazovią Rawa Mazowiecka 3:0 (1:0) w meczu 30. kolejki IV ligi łódzkiej.Bramki dla "Żółto-Niebieskich" zdobyli dwie Michał Rosiak (53, 86) i Sylwester Płacheta (21).Wartowspomnieć, iż był to trzeci wiosenny mecz drużyny Pawła Ślęzaka, wktórej nie straciła bramki. Poprzednio zaskoczyć Michała Sokołowiczanie potrafili piłkarze z Łasku (4:0) i Bałucza (1:0).

Wpierwszej połowie na boisku działo się niewiele, choć optyczną przewagęmieli kutnianie. Wydawało się, że piłkarzom MKS-u brakuje motywacji namecz przeciwko zdecydowanemu outsiderowi tabeli.

Na szczęście wofensywnie mamy dwóch najskuteczniejszych piłkarzy ligi - MichałaRosiaka i Sylwestra Płachetę, którzy często otwierają wyniki spotkań. W 21. minucie "Rychu" idealnie "obsłużył" Płachetę, a ten bez najmniejszych problemów zdobył swoją 18. bramkę w sezonie.

Piłkarze z Rawy Mazowieckiej chwilę potem odpowiedzieli dwoma kontratakami, lecz Michał Sokołowicz spisywał się bez zarzutu.

Drugieczterdzieści pięć minut to zdecydowana - a momentami przygniatająca -przewaga "Miejskich", którzy niemalże nie schodzili z połowy rywali.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W53. minucie na czystą pozycję wyszedł Sylwester Płacheta i podał doniepilnowanego Michała Rosiaka, a ten umieścił futbolówkę w siatce obokbezradnego goalkeepera z Rawy Mazowieckiej.

Im mniej czasupozostawało do końca spotkania, tym nasi piłkarze groźniej atakowalibramkę przyjezdnych. Niestety strzały "Żółto-Niebieskich" byłyniecelne, albo piłka trafiała w słupek - po strzale Andrzeja Grzegorka- bądź w poprzeczkę - po strzale Michała Rosiaka.

W 81. fatalnybłąd popełnili rawscy obrońcy, których podanie przechwycił MichałRosiak i znalazł się oko w oko z bramkarzem Mazovii. Niestety "Rychu"mając przed sobą tylko siedmiometrowy prostokąt spróbował technicznegouderzenia i ... nie trafił w bramkę! Ta sytuacja dobitnie pokazała jakbardzo rozregulowane celowniki mieli dziś kutnowscy gracze…

Pięćminut później nasz najlepszy snajer "zatańczył" w polu karnym Mazovii iładnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik dzisiejszego meczu. Byłoto 33. trafienie „Rycha” w bieżących rozgrywkach. W doliczonym czasiegry dwie ładne akcje przeprowadził jeszcze Krystian Bolimowski, alepiłka po jego strzałach nie chciała znaleźć drogi do bramki.

MKS Kutno - Mazovia Rawa Mazowiecka 3:0 (1:0)

1:0 Sylwester Płacheta 21 min.
2:0 Michał Rosiak 53 min.
3:0 Michał Rosiak 86 min.

MKS Kutno: Sokołowicz - Puścian, Bartczak, Znyk, Ocetek - Pilarski (57 Jonczyk), Jakubowski, Bolimowski, Grzegorek - Płacheta, Rosiak

Mazovia: Stolarek- Jakubczak Rafał, Stawiński, Amer, Gołka (60 Nabiałek) - Zając,Kopecki, Wyciszkiewicz (67 Kolus), Jakubczak Karol, Stasiewicz, Zarębski