Reklama

Reklama

Ulicami Kutna przeszedł Marsz Godności [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ulicami Kutna przeszedł Marsz Godności [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
52
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Z Placu Wolności na ulicę 29-go Listopada przeszedł Marsz Godności będący inauguracją dzisiejszego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na mecie pochodu odbywają się m.in. występy artystyczne.

Reklama

Podopieczni zarówno z kutnowskich, powiatowych jak i placówek z całego regionu biorą udział w dzisiejszych obchodach.

W towarzystwie swoich bliskich i rodzin, przedstawicieli ośrodków społecznych, parlamentu, samorządów, a także jednostek podległych przeszli ulicą Królewską w stronę siedziby Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie niosąc hasła mówiące o tolerancji i o prawie do godnego życia.

Pochodowi towarzyszyła Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Po dojściu na ulicę 29-go Listopada zaplanowano okolicznościowe przemówienia. Po nich na scenie ma się rozpocząć Przegląd Twórczości Artystycznej. 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: senator Przemysław Błaszczyk, starosta Daniel Kowalik i prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Fundatorami Nagród dla uczestników Przeglądu Twórczości Artystycznej są Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska i Przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy