Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim rusza ogromna budowa! To inwestycja za ponad 65 milionów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 17 czerwca 2021 09:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W powiecie kutnowskim oficjalnie rusza ogromna inwestycja, której wartość to ponad 65 milionów złotych. Chodzi o budowę terminala multimodalnego w gminie Krośniewice. Z tej okazji zorganizowano spotkanie z mediami.

Reklama

W konferencji brali udział: poseł Marek Matuszewski, starosta kutnowski Daniel Kowalik, reprezentująca senatora Przemysława Błaszczyka dyrektor biura Aleksandra Dudkiewicz, burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, przedstawiciele rady miejskiej Krośniewice - Mariola Łukomska i Krzysztof Trzeciak, dyrektora ds. Transportu w firmie Miratrans Kamil Wojciechowski, a także przedstawicielki głównego wykonawcy MK STELLA – dyrektor projektu Andżelika Pawlak i menedżer projektu Ewelina Krygier.

O tej inwestycji kilkukrotnie pisaliśmy na łamach KCI, na przykład W TYM MIEJSCU.

Erdman: Chciałabym, żeby Krośniewice stały się drugim Strykowem

- W dniu dzisiejszym rozpoczynamy roboty budowlane związane z realizacją projektu „Multimodal Terminal Miratrans”. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się na maj 2022 roku. Jesteśmy przekonani, że przedmiotowa inwestycja przyczyni się do rozwoju miasta i gminy Krośniewice, co przyniesie wymierne korzyści dla miejscowej społeczności – podkreślał Kamil Wojciechowski z Miratrans.

Czytaj również: Kutnowska policja otrzymała nowe radiowozy [ZDJĘCIA]

Katarzyna Erdman przypomniała, że jako burmistrz Krośniewic współpracę z Miratrans rozpoczęła w 2019 roku.

- Jesteśmy w miejscu, w którym swoje prace rozpoczyna firma Miratrans. W momencie w którym zostałam burmistrzem podjęłam współpracę z Miratrans podpisując w styczniu 2019 roku list intencyjny. Ta współpraca przynosi wymierne korzyści – mówiła Katarzyna Erdman.

Rozpoczynająca się właśnie budowa portu multimodalnego to – jak mówiła burmistrz – przyniesie długo oczekiwane nowe miejsca pracy. Taka inwestycja wiąże się również z wpływami z podatków do budżetu gminy.

- Chciałabym, aby nasza gmina pod kątem inwestycyjnym stała się drugim Strykowem – mówiła Erdman.

Czytaj również: Ważne spotkanie w kutnowskim starostwie. Jakie tematy poruszono? [ZDJĘCIA]

- To idealna inwestycja dla Krośniewic. Wiemy doskonale, że położenie geograficzne, węzły kolejowe – to będzie sprzyjać tej inwestycji. Jak wiadomo towar trzeba szybko dowieźć, szybko przemieścić i właśnie ta inwestycja będzie temu służyć – mówił Marek Matuszewski.

Co konkretnie budują w powiecie kutnowskim?

Zdaniem posła budowa portu w pozytywny sposób wpłynie na rozwój Krośniewic i samej gminy Krośniewice.

- Pamiętajmy, że dostęp do takiej usługi, do portu przeładunkowego, to lepszy dostęp do wszelakich dóbr i towarów dla mieszkańców całego regionu, w tym mieszkańców powiatu kutnowskiego - zaznaczał Daniel Kowalik.

Przypomnijmy, inwestycja polega na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Czytaj również: "To będzie duże ułatwienie". W weekend przy kutnowskiej galerii pojawi się...

Z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)
 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Monika

  Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/monika26

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Nick

  Poprawcie błąd w galerii bo zamiast rusza jest "rusa" 🤣🤣

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  Mapet

  Za ulice się weźcie, na wsiach dookoła nie jest tak dziurawo

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

  TemuMisiu

  65 mln? Wyniki przetargu : wygrała firma MK „STELLA” Konrad Marek z Koła za kwotę brutto 23092007,17 PLN Można sprawdzić na stronie : bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/47430?sekcja=oferty

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

   Tgb

   A czy roboty budowlane kończą inwestycje??? A gdzie sprzęty i wyposażenie terminala?? Rekiny bizensu już maja wszystko przeliczone 🙈

   • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

    tolek

    Zakres przetargu obejmował wyposażenie w sprzęt, między innymi suwnicę torową, więc Januszu biznesu...

    • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

     Tgb

     Zakres przetargu obejmował roboty budowlane. Wystarczy wejść w link. Całe dofinansowanie obejmowało również sprzęt.

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

   bartol

   BRAWO. A za resztę kupią sobie helikoptery żeby szybciej podróżować. Propaganda

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Qwerty

    A czy na pewno jest potrzebny terminal kontenerowy w Krośniewicach? Przecież jest w Kutnie i z tego co wiem nie osiągnął szczytu swoich możliwości przeładunkowych. Bez sensu. Szkoda pieniędzy.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -4

  jan

  co tam axelku ci w życiu nie wyszło że tyle masz w sobie jadu i goryczy zamiast się cieszyć z nami wszystkimi że wreszcie jest jakiś sukces po tylu porażkach a może byś przedstawił swoje osiągnięcia czego dokonałeś dla dobra gminy chętnie ci pogratulujemy bez docinek w twoim stylu

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   tw

   czyzbyś się bał 4 lipca ??? Az tak bardzo?

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -3

  aaaaaaaaaaaaaaaxel

  Pani Burmistrz tej współpracy nie podjęła ale jedynie ją kontynuowała, współpraca rozpoczęła się w roku 2017, ale pewnie taka informacja na chwile przed referendum nie jest zbyt pożądana.