Reklama

Reklama

W powiecie kutnowskim rusza ogromna budowa! To inwestycja za ponad 65 milionów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W powiecie kutnowskim oficjalnie rusza ogromna inwestycja, której wartość to ponad 65 milionów złotych. Chodzi o budowę terminala multimodalnego w gminie Krośniewice. Z tej okazji zorganizowano spotkanie z mediami.

Reklama

W konferencji brali udział: poseł Marek Matuszewski, starosta kutnowski Daniel Kowalik, reprezentująca senatora Przemysława Błaszczyka dyrektor biura Aleksandra Dudkiewicz, burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, przedstawiciele rady miejskiej Krośniewice - Mariola Łukomska i Krzysztof Trzeciak, dyrektora ds. Transportu w firmie Miratrans Kamil Wojciechowski, a także przedstawicielki głównego wykonawcy MK STELLA – dyrektor projektu Andżelika Pawlak i menedżer projektu Ewelina Krygier.

O tej inwestycji kilkukrotnie pisaliśmy na łamach KCI, na przykład W TYM MIEJSCU.

Erdman: Chciałabym, żeby Krośniewice stały się drugim Strykowem

- W dniu dzisiejszym rozpoczynamy roboty budowlane związane z realizacją projektu „Multimodal Terminal Miratrans”. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się na maj 2022 roku. Jesteśmy przekonani, że przedmiotowa inwestycja przyczyni się do rozwoju miasta i gminy Krośniewice, co przyniesie wymierne korzyści dla miejscowej społeczności – podkreślał Kamil Wojciechowski z Miratrans.

Katarzyna Erdman przypomniała, że jako burmistrz Krośniewic współpracę z Miratrans rozpoczęła w 2019 roku.

- Jesteśmy w miejscu, w którym swoje prace rozpoczyna firma Miratrans. W momencie w którym zostałam burmistrzem podjęłam współpracę z Miratrans podpisując w styczniu 2019 roku list intencyjny. Ta współpraca przynosi wymierne korzyści – mówiła Katarzyna Erdman.

Rozpoczynająca się właśnie budowa portu multimodalnego to – jak mówiła burmistrz – przyniesie długo oczekiwane nowe miejsca pracy. Taka inwestycja wiąże się również z wpływami z podatków do budżetu gminy.

- Chciałabym, aby nasza gmina pod kątem inwestycyjnym stała się drugim Strykowem – mówiła Erdman.

- To idealna inwestycja dla Krośniewic. Wiemy doskonale, że położenie geograficzne, węzły kolejowe – to będzie sprzyjać tej inwestycji. Jak wiadomo towar trzeba szybko dowieźć, szybko przemieścić i właśnie ta inwestycja będzie temu służyć – mówił Marek Matuszewski.

Co konkretnie budują w powiecie kutnowskim?

Zdaniem posła budowa portu w pozytywny sposób wpłynie na rozwój Krośniewic i samej gminy Krośniewice.

- Pamiętajmy, że dostęp do takiej usługi, do portu przeładunkowego, to lepszy dostęp do wszelakich dóbr i towarów dla mieszkańców całego regionu, w tym mieszkańców powiatu kutnowskiego - zaznaczał Daniel Kowalik.

Przypomnijmy, inwestycja polega na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy