Walczyli o Złotą Różę Kutna

Walczyli o Złotą Różę Kutna - Zdjęcie główne

WydarzeniaWczoraj Stadion Miejski im. Henryka Reymana był areną IV Mityngu Lekkoatletycznego o Złotą Różę Kutna. W mityngu udział wzięli zawodnicy nie tylko z naszego kraju, pojawił się też reprezentat Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z bardzo dobrej strony pokazał się kutnowski skoczek wzwyż, Kacper Marcinkowski, który trzeci raz w tym roku poprawił swój rekord życiowy.

Kacper zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż, osiągając rezultat 2 m 10 cm, tym samym wyrabiając minimum na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych. W konkurencji tej zwyciężył Sylwester Bednarek z RKS Łódź, który skoczył 2m 18cm. Nie powiodła mu się próba ataku na poprzeczkę zawieszoną na 2,25cm, tym samym rekord Kutna wynoszący 2,24 cm na razie pozostaje niezagrożony.

Podczas mityngu miała też miejsce ceremonia pożegnania dwóch olimpijczyków reprezentujących ziemię łódzką. Daniel Dąbrowski i Piotr Kędzia już wkrótce wyjeżdżają do Pekinu.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji tradycyjnie już otrzymywali Złote Róże Kutna. W rzucie oszczepem mężczyzn zwyciężył Robert Kolasiński z MULKS MOS Sieradz, który osiągnął rezultat 52,23m. Najwyżej spośród kobiet skakała Kamila Stepaniuk z klubu Podlasie Białystok, która zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 188 cm. Pierwsze miejsce w spricie na 100m kobiet zajęła Magdalena Siemion z klubu Podlasie Białystok z rezultatem 12,03s. Jej kolega klubowy, Kamil Kryński okazał się najlepszy spośród mężczyzn startujących na tym dystansie. Jego wynik to 10,52s. Lekkoatleta z Białegostoku okazał się najlepszy również w biegu na 400m ppł mężczyzn, jego wynik to 1:04,49s. Wśród kobiet najlepszą płotkarką okazała się Marta Romiszewska z Polonii Warszawa z rezultatem 62,31.

W biegu na 800m najlepszy był Sebastian Papuga z AZS AWF Gorzów Wielkopolski, który przebiegł ten dystans w 1.53.80. Wśród kobiet na tym dystansie najszybsza była Agata Pskit z SKS Start Łódź. Jej wynik to 2.18.03. W biegu na 1000 metrów mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się halowy Mistrz Europy z 2002 roku i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2001 roku, Paweł Czapiewski. Próba ataku na własny rekord Polski jednak mu się nie udała, w Kutnie osiągnął rezultat 2.19.23

Triumfatorką trójskoku kobiet została Joanna Skibińska z MKS Aleksandrów Łódzki, w skoku w dal mężczyzn zwyciężył Maciej Siwik z AZS AWF Kraków. Najdalej kulą pchała Agata Samul z AZS UMCS Lublin.