Worek medali lekkoatletów

Worek medali lekkoatletów - Zdjęcie główne

WydarzeniaDzisiaj na stadionie łódzkiego AZS-u odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików. Wzięła w nich udział ośmioosobowa grupa lekkoatletów Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego. Nasi młodzi zawodnicy odnieśli bardzo duży sukces, zdobywając cztery tytuły mistrzowskie i trzy wicemistrzowskie.

Zuzanna Mojsiej dwukrotnie stawała na najwyższym podium. W biegu na 300 m uzyskała świetny wynik 41,94 s, który jest jej nowym rekordem życiowym i czwartym wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej w tym sezonie. Drugie zwycięstwo odniosła na 300 m ppł. z bardzo dobrym wynikiem 47,88 s. Trzeci medal, srebrny, Zuzia zdobyła wraz z koleżankami w sztafecie 4x100 m (czas 53,08 s).

Drugą mistrzynią województwa została Izabela Szymaniak, która wygrała konkurs skoku wzwyż z wynikiem 145 cm. Srebrny medał Iza zdobyła w sztafecie 4x100 m. Ponadto była ona także piąta w biegu na 100 m ppł. z czasem 18,45 s. Trzecią mistrzynią województwa z Kutna została, młodsza o rok w stawce młodziczek Sylwia Kosmala , która w biegu na 600 m uzyskała czas 1:46,23 s.

Potrójną wicemistrzynią naszego województwa została Anna Pigulska. Na 300 m ppł. była tuż za swoją koleżanką klubową z czasem 48,15 s. Natomiast w skoku w dal ustanowiła nowy rekord życiowy skacząc na odległość 515 cm. Trzeci srebrny medal Ania zdobyła w sztafecie 4x100 m.

Czwartą zawodniczką "srebrnej sztafety" była Justyna Czarnecka, która biegła na pierwszej zmianie. Blisko medalu w biegu na 100 m ppł. była Magdalena Lewandowska, czwarta w biegu z czasem 17,94 s. - Wspaniała postawa naszych dziewczyn. Niektóre wyniki liczą się nie tylko w województwie, ale także na arenie krajowej. Młodzi kutnowscy lekkoatleci w natarciu. Będziemy się starali, aby ta forma, oby jeszcze lepsza dotrwała do wrześniowych mistrzostw kraju - powiedział trener Jacek Kudła.

Na koniec prawdziwy rodzynek - pierwszy "dwumetrowiec" w Kutnie, czyli wracający do mocnego treningu po urazie stopy Kacper Marcinkowski, pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 200 cm. - Oby tak dalej, a za 6 tygodni na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy może być bardzo przyjemnie - podsumował trener MSZS.