Reklama

Reklama

Znów mogło być groźnie? "Zalążek trąby powietrznej w powiecie kutnowskim"

Opublikowano: pon, 30 sie 2021 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz w ciągu ostatnich kilku dni w powiecie kutnowskim pojawił się zalążek trąby powietrznej. Tym razem ponownie na szczęście nie doszło do żadnego niebezpiecznego zjawiska.

Reklama

Jak informują Poddębicko-Łęczyccy Łowcy Burz, do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w okolicach Krośniewic.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek na DK 92. Zginął mieszkaniec powiatu kutnowskiego [FOTO]

- U podstawy jednej z przechodzących przez rejon komórek konwekcyjnych zaobserwowano ładnie rozwinięty zalążek trąby powietrznej (funnel cloud). Co ciekawe kilka dni wcześniej podobne zjawisko prawdopodobnie pojawiło się w okolicach Kutna! Autorem zdjęcia jest nasz członek - Adrian Wasiak – napisali Łowcy Burz.

O wspomnianym podobnym zjawisku pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski wykonał zdjęcia leja kondensacyjnego w okolicach kutnowskiej strefy ekonomicznej.

Łowcy burz wyjaśniali, że w odróżnieniu od trąb powietrznych, lej kondensacyjny nie dotyka powierzchni ziemi. Jeśli występują cechy kontaktu wiru z powierzchnią ziemi (np. pod lejem kondensacyjnym pojawia się wirująca chmura pyłu i odłamków przy ziemi, dolna część leja styka się z powierzchnią ziemi), wtedy mówimy o trąbie powietrznej -

Przypomnijmy – TUTAJ pisaliśmy o tym, że nasz powiat znajduje się na granicy tzw. polskiej alei tornad. Niewykluczone więc że nasze okolice w porównaniu z innymi częściami kraju są bardziej narażone na uderzenia silnych wiatrów i niszczycielskich żywiołów.

CZYTAJ TAKŻE: Które pomysły spodobają się mieszkańcom Kutna? Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim [ZDJĘCIA/WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)