reklama

Elektronarzędzia dla małego warsztatu - czego nie może zabraknąć?

Opublikowano:
Autor:

Elektronarzędzia dla małego warsztatu - czego nie może zabraknąć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleElektronarzędzia są konieczne w każdym domu, a już szczególnie dla każdego majsterkowicza. Pomogą one nie tylko w tak ważnych czynnościach, jak skręceniu szafy, czy wywierceniu otworu w ścianie. Możliwości się nie kończą, a narzędzi wcale nie trzeba mieć wiele – warto postawić na rozwiązania uniwersalne. Które z urządzeń będą najbardziej potrzebne i jak je wybrać? Warto się temu przyjrzeć.

Elektronarzędzia – co warto wiedzieć przed zakupem?

Biorąc pod uwagę zakup elektronarzędzi, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak i jak często będą one używane. Zdeterminuje to, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej. Na początku warto pomyśleć o tym, czy narzędzia będą używane w różnych, odległych od siebie miejscach, które często nie będą miały blisko siebie żadnego gniazdka elektrycznego. Jeśli tak będzie, należy postawić na urządzenia akumulatorowe, które pozwolą na bezprzewodowe użytkowanie

Częstość i przeznaczenie użycia mają tutaj równie duże znaczenie. Jeśli elektronarzędzia mają spełniać jedynie zadania domowego majsterkowicza, nie trzeba celować w wysokiej jakości modele dla profesjonalistów, które zwyczajnie będą się marnować przy prostych czynnościach. W takim wypadku najlepiej inwestować w uniwersalne urządzenia, które posłużą na wiele sposobów.

wkretarka

Przed każdym zakupem warto sprawdzać promocje, w czym pomogą różne serwisy. Gazetka promocyjna – Gazetkowo.pl to świetne miejsce, które pomoże w znalezieniu najlepszej oferty na dany moment.

Jakie elektronarzędzia są konieczne?

Na rynku można spotkać wiele narzędzi, jednak tylko niektóre są całkowicie niezbędne, jeśli chodzi o użytek domowy. Zaliczają się do nich wiertarki, wkrętarki i szlifierki kątowe.

Po pierwsze - Wiertarka

Jest to całkowicie podstawowe urządzenie w każdym domostwie, które pomoże w wielu czynnościach. Zawieszenie lustra, półki czy obrazu – wszystko to umożliwia wiertarka. Przy wyborze tego urządzenia trzeba spojrzeć na jego moc. Do typowych domowych czynności wystarczy model o mocy 500-600 W, który bez problemu wywierci dziurę w drewnie, metalu czy płytkach ceramicznych.

Jeśli w planach jest jednak przebijanie trwalszych materiałów, warto wyposażyć się w mechanizm udarowy, który pozwoli na przebijanie cegieł, betonu i silikatów. Nie można zapomnieć, że wiertarka przydaje się również przy malowaniu – umożliwia sprawne i szybkie mieszanie farby.

Po drugie - Wkrętarka

Urządzenie to może być oczywiście zastąpione wiertarką, ale z racji na jej gabaryty, lepiej wyposażyć się również we wkrętarkę. Inaczej bardzo trudno będzie dostać się do ciasnych miejsc, gdzie trzeba odkręcić śrubę bądź wkręt. Jest to świetne urządzenie, które odciąży każdego, kto do tej pory używał do tych zajęć zwykłych śrubokrętów. 

Najlepiej wyposażyć się w dwie wkrętarki – jedną o małej mocy, a drugą o większej. Wszystkie małe śrubki zostaną sprawnie wyciągnięte dzięki wkrętarce o małej mocy, jednak przy montowaniu ogrodzenia i innych większych konstrukcji, może ona nie wystarczyć. Warto spojrzeć, czy gazetka Bricoman nie ma aktualnie żadnej ciekawej oferty na wkrętarki różnego typu.

Po trzecie - Szlifierka kątowa

Jest to urządzenie do garażowego warsztatu, które pomoże w wielu rzeczach. Przetnie metal, beton, jak i materiały ceramiczne, pozwalając jednocześnie oczyścić metalowe powierzchnie z rdzy i starej farby. Pozwala również odnowić drewno. Należy pamiętać, że to najbardziej niebezpieczne z urządzeń, przy którym trzeba zachować dodatkową ostrożność, dodatkowo zasłaniając oczy przed iskrami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy