Reklama

Reklama

Kutnianie pokazali moc. Ponad dwa tysiące złotych z licytacji wesprze WOŚP!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KCI/UM Kutno

Kutnianie pokazali moc. Ponad dwa tysiące złotych z licytacji wesprze WOŚP! - Zdjęcie główne

Kutnianie pokazali moc. Ponad dwa tysiące złotych z licytacji wesprze WOŚP! | foto KCI/UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończyły się licytacje wystawione w tym roku przez Miasto Kutno w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności mieszkańców i zaangażowaniu kutnowskiego sztabu WOŚP udało się uzbierać sumę 2276 złotych. Warto też wspomnieć, że tegoroczna kwesta WOŚP w naszym mieście okazała się rekordowa - zebrano ponad 180 tysięcy złotych.

Reklama

Licytacje zakończone sukcesem 

Urząd Miasta Kutno przygotował w tym roku dwie licytacje, które na portalu Allegro prowadził kutnowski sztab WOŚP.

Pierwsza z nich to gratka dla miłośników historii, a mianowicie możliwość poznania Panoramy Historii Kutna w towarzystwie wybitnego historyka i zarazem zastępcy prezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka.

Można też było wylicytować 50 sadzonek róż od prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Przekazał je przyjaciel Kutna i producent róż Tadeusz Pałka z Polskiego Towarzystwa Różanego. 

Różana licytacja zakończyła się 30 stycznia i ostatecznie sadzonki zostały kupione za 1251 złotych. Druga z nich trwała nieco dłużej - zamknięta została w miniony czwartek, 9 lutego. Historyczny spacer osiągnął wartość 1025 złotych.

- Tego się nie spodziewaliśmy. 2276 złotych to ostateczna kwota dwóch aukcji z atrakcjami, jakie przygotowaliśmy na rzecz WOŚP. Bardzo, ale to bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy licytowali i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również sztabowi za możliwość dołożenia naszej cegiełki do tej wspaniałej zbiórki - poinformował w mediach społecznościowych Urząd Miasta.

31. Finał WOŚP w Kutnie. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Przypomnijmy, wolontariusze wyruszyli na kutnowskie w niedzielę, 29 stycznia z samego rana. Tradycyjnie w zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyły się zarówno dzieci, jak i dorośli. Odwiedziliśmy wtedy Kutnowski Dom Kultury, gdzie znajdowała się siedziba sztabu. Relację z tego miejsca znajdziecie TUTAJ.
Kutnowski finał WOŚP obfitował w tym roku w wiele atrakcji. Kulminacyjnym punktem programu był wieczorny wieczorny pokaz fireshow oraz tradycyjne światełko do nieba.

Przypomnijmy, że Orkiestra w Kutnie grała także w sobotę, 28 stycznia. Rano ulicami naszego miasta przeszli mieszkańcy wspólnie ze swoimi czworonogami, potem zawodnik KSW Adrian Gralak przeprowadził trening MMA, następnie w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbył się maraton taneczny, z kolei w Leszczynku zorganizowano klimatyczny koncert, a w Szkole Podstawowej w Gołębiewku trwał turniej halowej piłki nożnej.
 
W niedzielę najważniejszym elementem finalu była oczywiście kwesta. Nie zabrakło jednak dodatkowych atrackcji. Zorganizowano pokaz taekwondo, wiele różnorodnych wydarzeń w Kutnowskim Domu Kultury i w ścisłym centrum Kutna. Na stadionie miejskim odbył się również bieg dla WOŚP. Z kolei wieczorem w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca zorganizowano blok koncertowy.

31. Finał WOŚP zorganizowano w tym roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy