Reklama

Reklama

"Tańczymy do końca świata i jeden dzień dłużej!". W Kutnie trwa maraton w ramach WOŚP [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie. Jest tym bardziej wyjątkowe, że łączy w sobie dwie niezwykle pozytywne rzeczy – pomaganie i aktywność fizyczną.

Reklama

Od rana Kutno żyje Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i mamy pewność, że taki stan utrzyma się do jutrzejszego wieczora. Odbył się już m.in. spacer z psiakami ulicami miasta, a także trening i pokaz MMA w wykonaniu zawodnika KSW, Adriana Gralaka.

To wszystko w ramach aktywnej soboty z WOŚP. Kolejnym wydarzeniem jest trwający właśnie maraton w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

- W tym roku z okazji 31 finału Wielkiej Orkiestry chcielibyśmy wraz z zumbowymi przyjaciółmi rozgrzać nie tylko Wasze serca ale i ciała! Dlatego przygotowaliśmy dla Was Charytatywny Maraton zumby dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!Tańczymy do końca świata i jeden dzień dłużej! - zapowiadali organizatorzy maratonu.

Przekonywali, że wszystkim zapewnią świetną zabawę, równie wyjątkową atmosferę, całą masę spalonych kalorii i miliony wyzwolonych endorfin.

Maraton prowadzą niesamowici instruktorzy Zumba Fitness:

  • Joanna Zielińska
  • Agnieszka Dębowska
  • Sylwia Bartczak
  • Kacper Gąszcz
  • Michał Dudek

 

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przewidział wiele różnych atrakcji. Sporo będzie się działo także w innych miejscach powiatu kutnowskiego. Zaglądajcie na KCI – przez cały weekend będziemy zamieszczać na naszych łamach obszerne fotorelacje, tymczasem W TYM MIEJSCU możecie sprawdzić program WOŚP.

31. Finał WOŚP zagra w tym roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Wyniki badań punktowych prowadzonych w akredytowanych oddziałach intensywnej terapii w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. 

- Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami - czytamy na stronie internetowej WOŚP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy