Reklama

Reklama

Kutnowscy licealiści spisali się na medal. Dołączą do grona Zwolnionych z Teorii! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 22 mar 2022 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Młodzież z III LO w Kutnie pokazała, że nauka nie kończy się na książkach i "zakuwaniu" na sprawdziany. Pięcioro licealistów "Staszica" jest na ostatniej prostej do ukończenia projektu w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii", dzięki któremu mogą zdobyć międzynarodowy certyfikat. Dzisiaj odbyło się oficjalne podsumowanie ich działań. Uczestnicy wydarzenia nie mogli narzekać na nudę.

Reklama

"Zwolnieni z Teorii" to pierwsza w Polsce olimpiada, której celem jest zrealizowanie w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Swój projekt - 365longevity - stworzyło pięcioro uczniów III LO w Kutnie: Kacper, Maria, Oliwia, Paulina i Szymon. Opiekunem grupy była Pani ewelina Czerwińska. 

Licealiści prowadzili go głównie przez media społecznościowe w formie kalendarza, gdzie każdego miesiąca przedstawiali jak najefektywniejszej formy dbania o dany narząd ludzkiego ciała, dany zakres chorób i pojawiających się przy tym problemy.  Oprócz powszechnie znanych zaburzeń, uczniowie przedstawiali także charakterystykę tych mniej znanych i mniej oczywistych.

- W dobie coraz większej liczby zachorowań na choroby cywilizacyjne pragniemy pokazać, że dbanie o nasz organizm nie jest aż tak trudne jak się wydaje. Wystarczy niewiele działań by cieszyć się zdrowiem na długie lata. Chcemy zachęcać do systematycznej profilaktyki i badań - wyjaśnia Oliwia Łubińska.

Dzisiaj, tj. 22 marca w Zespole Szkół nr 1 odbyło się oficjalne podsumowanie projektu. W jego trakcie  psycholog Iwona Szczepańska opowiedziała o wpływie stresu na nasze zdrowie, a onkolog dr Leszek Milanowski wygłosił prelekcję na temat nowotworów, przyczyn ich powstawania, leczenia i profilaktyki. Odbył się również pokaz pierszej pomocy z udziałem pielęgniarki Anny Kozłowskiej, przy asyście strażaka Dawida Chrzanowieckiego. Ponadto nagrodzoni laureatów konkursu przeprowadzonego w ramach prelekcji w szkolach podstawowych. Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu dwoch uczennic "Staszica". W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyła wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Warto dodać, że młodzież z III LO ma w planach organizację jeszcze kilku wydarzeń, m.in. maraton przewidziany na 26 marca. 

Każdy, kto zrealizuje swój projekt w ramach "Zwolnionych z Teorii" zostaje Finalistą, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania i dołącza do Społeczności Zwolnionych z Teorii.

Ten sukces świętują wszyscy razem podczas Wielkiego Finału w Warszawie. To wydarzenie jest też okazją, by wręczyć “Złote Wilki”, czyli nagrody dla najlepszych projektów społecznych w Polsce i poznać inne osoby dbające o swoją przyszłość.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy