Stacja Strzelce Kujawskie znajduje się około trzy kilometry od miejscowości Strzelce.
Z danych gromadzonych przez kolejowych pasjonatów i publikowanych w internecie wynika, że stacja powstała w 1923 roku (niektóre źródła podają, że rok wcześniej). Początkowo stacja nazywała się Strzelce. W 1925 roku nazwę zmieniono na Strzelce Kujawskie i ta nazwa obowiązywała do 1943 roku. Potem były to Strelze, a po wojnie znów Strzelce Kujawskie.
Budynek dworca obecnie jest opuszczony, zdewastowany, a jego elewacja została zniszczona przez wandali. Wejście do środka jest niemożliwe. Kasa biletowa została zlikwidowana.
- Budynek od wielu lat jest zamknięty, coraz bardziej zniszczony i dość ponury. Stacja w Strzelcach jest oddalona od miejscowości o 3 km odludnej drogi wiodącej głównie lasem, więc wsiadania i wysiadania tutaj po zmroku raczej bym nie polecał. Kolej niby tu jest, a jakby jej nie było – opisuje pod-semaforkiem, portal kolejowych pasjonatów.
Stacja ma dwa perony i trzy krawędzie peronowe. Zatrzymują się na niej pociągi Kolei Mazowieckich. Wikipedia podaje, że w 2018 roku stacja obsługiwała 10-19 pasażerów dziennie.
Ze statystyk Urzędu Transportu Kolejowego uwzględnionych w dokumencie „Wymiana Pasażerska – dane o stacjach” wynika, że w 2020 roku Strzelce Kujawskie obsługiwały od zera do dziewięciu pasażerów dziennie.
Poniżej nasze zdjęcia i relacje z podobnych miejsc:
- Ruiny Synagogi w Żychlinie. Niemcy ją zdewastowali i przekształcili na…
- Kupili opuszczony i zapomniany dwór. Teraz przywracają mu dawny blask
- Cmentarz w środku osiedla. Powstał, kiedy epidemia dziesiątkowała mieszkańców
- Popadający w ruinę okazały budynek niedaleko Krośniewic
- Zapomniany kompleks dworski pod Oporowem
- Ruiny okazałego dworu pod miastem. Jaka jest ich historia?
- Opuszczony zakład pracy na obrzeżach miasta
- Dom wybudowany dla hitlerowca. Dziś znajduje się tutaj…
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.