Reklama

Reklama

W Kutnie i okolicach: Opuszczony budynek dworca kolejowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W naszej serii „W Kutnie i okolicach” udajemy się do gminy Strzelce. Znajdujący się tam opuszczony budynek dworca jest dość znany wśród osób pasjonujących się koleją i pociągami. Stacja funkcjonuje nadal i obsługuje kilku pasażerów dziennie, natomiast sam dworzec niestety stał się ofiarą wandali.

Reklama

Stacja Strzelce Kujawskie znajduje się około trzy kilometry od miejscowości Strzelce.

Z danych gromadzonych przez kolejowych pasjonatów i publikowanych w internecie wynika, że stacja powstała w 1923 roku (niektóre źródła podają, że rok wcześniej). Początkowo stacja nazywała się Strzelce. W 1925 roku nazwę zmieniono na Strzelce Kujawskie i ta nazwa obowiązywała do 1943 roku. Potem były to Strelze, a po wojnie znów Strzelce Kujawskie.

Budynek dworca obecnie jest opuszczony, zdewastowany, a jego elewacja została zniszczona przez wandali. Wejście do środka jest niemożliwe. Kasa biletowa została zlikwidowana.

- Budynek od wielu lat jest zamknięty, coraz bardziej zniszczony i dość ponury. Stacja w Strzelcach jest oddalona od miejscowości o 3 km odludnej drogi wiodącej głównie lasem, więc wsiadania i wysiadania tutaj po zmroku raczej bym nie polecał. Kolej niby tu jest, a jakby jej nie było – opisuje pod-semaforkiem, portal kolejowych pasjonatów.

Stacja ma dwa perony i trzy krawędzie peronowe. Zatrzymują się na niej pociągi Kolei Mazowieckich. Wikipedia podaje, że w 2018 roku stacja obsługiwała 10-19 pasażerów dziennie.

Ze statystyk Urzędu Transportu Kolejowego uwzględnionych w dokumencie „Wymiana Pasażerska – dane o stacjach” wynika, że w 2020 roku Strzelce Kujawskie obsługiwały od zera do dziewięciu pasażerów dziennie. 

Poniżej nasze zdjęcia i relacje z podobnych miejsc:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy