Reklama

Reklama

Prześwietlenie tygodnia: co działo się w Kutnie w ostatnich dniach?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Prześwietlenie tygodnia: co działo się w Kutnie w ostatnich dniach? - Zdjęcie główne

Sprawdzamy najważniejsze wydarzenia, artykuły, newsy i informacje z Kutna i okolic | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Emocje związane z cenami paliw. Policja zatrzymująca mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów. Rozpoczęcie prac nad parkiem obok szpitala, nasze cykle, które na stałe zagościły w zamieszczanych przez nas treściach, uroczystości, konferencje i wiele, wiele więcej. Sprawdzamy, co w ostatnich dniach działo się w Kutnie przeglądając najważniejsze wydarzenia. Rzućcie okiem, czy któryś z newsów przypadkiem Wam nie umknął ;)

Reklama

Poniedziałek:

Tydzień zaczął się od informacji z Parku Traugutta. Na tamtejszym stawie pojawił się pomost, a Biuro Zieleni Miejskiej poinformowało o kolejnych planach, które wkrótce będą realizowane w parku w centrum.

Także w poniedziałek Urząd Miasta w Kutnie podał, że rolnicy mogą bez opłat targowych sprzedawać swoje produkty na targowisku w Kutnie. Stosowną uchwałę wyznaczającą miejsce do prowadzenia handlu podjęła Rada Miasta Kutno.

16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywana Bożym Ciałem. Wraz z początkiem tygodnia poznaliśmy trasę uroczystej procesji, która przemaszeruje ulicami Kutna.

Jedną z najważniejszych wiadomości dnia (a na pewno taką, która mocno rozbudziła naszego facebooka) było rozpoczęcie prac nad utworzeniem parku tuż obok Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. To miejsce, które powstaje dzięki bezinteresownemu wsparciu mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Wtorek:

We wtorek z samego rana przyjrzeliśmy się bezrobociu w powiecie kutnowskim. Sprawdziliśmy m.in., jak na rynku pracy radzą sobie osoby z podstawowym, średnim i wyższym wykształceniem.

Zakończenie inwestycji wartej ponad 2,3 miliona złotych jest z kolei newsem z Żychlina, a konkretnie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Inwestycja bezpośrednio przyczyni się do poprawy jakości powietrza poprzez redukcję emisji CO2, wzrostu komfortu użytkowania placówki, a także zmniejszenia strat ciepła, a wstęgę przecinał m.in. Starosta Daniel Kowalik.

Z kolei w Urzędzie Miasta w Kutnie zorganizowano konferencję prasową. W jej trakcie podpisano dokumenty na mocy których placówka otrzyma od miasta 200 tysięcy złotych, czyli połowę wartości sterylizatora. Obecnie w szpitalu są dwa takie urządzenia, ale są mocno wysłużone, dlatego najwyższy czas zakupić nowe. Przy okazji prezes zaapelował do włodarzy innych gmin o branie przykładu z Kutna w zakresie finansowego wsparcia dla KSS.

Chociaż w tym tygodniu pogoda średnio nas rozpieszczała, to cieplejsze dni z pewnością nadejdą. Na to z pewnością czekają wszyscy miłośnicy spędzania wolnego czasu na jednośladach, dlatego przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji tras rowerowych.

Środa:

Środa była dniem – tak go nazwijmy – budzącym chyba największe emocje. Zaczęliśmy od sprawdzenia jak zmieniały się ceny paliw na kutnowskich stacjach. Te, jak wie każdy kierowca, mogą „boleć” przy każdym podjeździe do dystrybutora, a analitycy nas nie pocieszają i nie wykluczają nawet 15 złotych za litr…

Właśnie stale rosnące ceny i inflacja były tematami konferencji prasowej kutnowskiej Platformy Obywatelskiej zorganizowanej na stacji Orlen. Prawu i Sprawiedliwości mocno „dostało się” m.in. za sposób prowadzenia polityki socjalnej, który zdaniem PO jest jednym z powodów obecnej sytuacji w kraju.

Zadbaliśmy jednak o pewną odskocznię, dzięki której na chwilę mogliśmy odstawić na bok negatywne emocje, stres i nerwy towarzyszące nam przy każdej wizycie w sklepie lub gdy zapali się nam rezerwa w aucie. Wieczorem wróciliśmy z naszym cyklem w którym odwiedzamy przeróżne miejscówki w Kutnie i pod Kutnem i tym razem zabraliśmy was do dworku niedaleko Krośniewic. Mogliście w skrócie poznać jego historię i przyjrzeć mu się dzięki naszej galerii zdjęć.

Czwartek:

Czwartek zaczęliśmy podobnie jak wtorek, czyli od rynku pracy, ale tym razem skupiliśmy się na propozycjach wakacyjnego zatrudnienia dla młodych. Jeśli ktoś dotąd myślał, że w grę wchodzą wyłącznie takie rzeczy, jak zbiory truskawek albo wykładanie towarów na sklepowych półkach, to mógł nieźle się zaskoczyć – opcji jest naprawdę sporo i na pewno każdy młody człowiek znajdzie coś, co może go zainteresować.

Później kutnowska policja poinformowała nas o zatrzymaniu mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów. Policjanci relacjonowali, że mężczyźni wyszukiwali pojazdy, które były pozostawione przez właścicieli z różnych przyczyn na stacjach benzynowych czy miejscach obsługi podróżnych przy autostradzie A1. Następnie wybrane auta wciągali na lawetę i przewozili w ustalone wcześniej miejsce, gdzie rozbierali je głównie na części, które trafiały do punktów skupu złomu.

Wieczorem opowiedzieliśmy Wam o nietypowej historii z graniczącej z powiatem kutnowskim Gminy Piątek. Pewna dziewczynka z okazji swoich dziewiątych urodzin wypuściła w powietrze balonik z kartką. Napisała na niej prośbę o to, by osoba, która znajdzie balon skontaktowała się z nią. Balon przeleciał prawie 100 kilometrów i wylądował właśnie pod Piątkiem, którego mieszkańcy z Burmistrzem na czele nie zawiedli oczekiwań Lenki.

Piątek:

W piątek Urząd Miasta w Kutnie poinformował o wspaniałych jubileuszach Pani Janiny i Pani Heleny, które niedawno skończyły 100 lat. Obie jubilatki są w doskonałej kondycji i przyjęły z uśmiechem gratulacje od prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego świętowała z okazji przekazania sztandaru placówce. Zorganizowano dużą uroczystość, a dyrekcja zapewniała, że nowy symbol szkoły będzie z dumą prezentowany m.in. w trakcie różnorodnych wydarzeń.

Równocześnie Komenda Powiatowa Policji w Kutnie przy współpracy z kilkoma podmiotami zainaugurowała akcję poświęconą bezpieczeństwu w internecie. Z tej okazji w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbyła się konferencja poświęcona właśnie cyberbezpieczeństwu.

Również w piątek wróciliśmy z naszym cyklem „Kutno dawniej i dziś”. Tym razem sprawdziliśmy jak zmieniał się jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie naszego miasta, czyli Plac Piłsudskiego. Nie tylko wygląd rynku uległ zmianom (co mogliście zobaczyć na zdjęciach). Podobnie było z jego nazwą. W czasie okupacji niemieckiej obecny plac Marszałka Józefa Piłsudskiego (noszący tę nazwę od 1933 roku), został przemianowany przez Niemców na Adolf Hitler-Platz. W czasach PRL-u znów zmieniono jego nazwę – tym razem na Plac 19 Stycznia (data związana z wyzwoleniem Kutna przez Armię Czerwoną).

Sobota:

Sobota stanęła pod znakiem wydarzeń dla całych rodzin. Pod Galerią Różaną zorganizowano najbardziej kolorową imprezę tego roku, czyli bardzo popularne wśród kutnian Święto Kolorów. "Kąpiel" w kolorowym proszku to nie jedyna atrakcja, która czekała tego dnia  na mieszkańców Kutna. Wcześniej w tym samym miejscu odbył się Dzień Baniek Mydlanych.

W Leszczynku z kolei odznaczono honorowych dawców krwi. Na pikniku w Centrum Kultury Gminy Kutno pojawili się m.in. poseł Tadeusz Woźniak i wceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk, którzy złożyli na ręce krwiodawców pamiątkowe ordery i podziękowania. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

W sobotę udaliśmy się również na wyjątkowe jubileusze Złotych Godów. Jubilatom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy